Uus aasta toob endaga kaasa ka uued võimalused enda nimi ja lood kirjandusmaailma tuua. Nii Eestis kui välismaal on käesolevaks aastaks välja kuulutatud mitmed võistlused, millele kindlasti tasub pilk peale heita.

Võistlused Eestis 2019

Tähtaeg: 09. jaanuar 2019.
Kino Sõprus oli suur üllataja enda kirjanduskonkursiga. Kahenädalase etteteatamisega võistlus on hea näide sellest,  et võistlusi ei pea korraldama ainult kirjastused ja kirjandusega otseselt seotud asutused.

Tähtaeg 4. veebruaril 2019.
Eesti Kirjanike Liidu võistlus on mõeldud avaldamata käsikirjadele, mille miinimumpikkus on 200 000 tähemärki.  Võistlustöö tuleb esitada füüsilisel kujul Eesti Kirjanike Liidule, nii et pange printerid valmis!

Tähtaeg: 31. märts 2019.
Eesti Ulmeühingu ja kirjastuse Fantaasia ühisvõistlus ootab osalema pikkuselt alla 14,999 sõna ulmelisi teoseid. Kirjastusele tuleb võistlustööd edastada meili vahendusel.

Kindlasti tasub ka jälgida,  mida teevad Kirjanduskonkursil Bestseller ja Kirjastusel Tänapäev  – mõlemad korraldavad võistlusi täismahus käsikirjadele.

Võistlused välismaal 2019

Välismaa võistlustel on üldjuhul suurem auhinnafondid kui Eesti omadel – paraku osalemine on tihti peale tasuline (olenevalt võistlusest võib osalustasu küündida 35 euroni). Teosed peavad olema  kirjutatud inglise keeles ega tohi olla tõlketööd (va. juhul kui tegu on sinu enda teosega, mis originaalkeeles on samuti avaldamata).  Kuna võistlusi on palju, siis toome välja kaks lehekülge, mis endale ära salvestada.

Intercompetition jagab informatsiooni erinevate rahvusvaheliste võistluste kohta. Osalustasud ja auhinnafondid on vastavalt võistlusele erinevad ja nii ka nende nõuded.

Writer’s Digesti võistluste osalustasu jääb 20-35 dollari vahele (erandina Self-Published Book Awards, mille eest tuleb maksta kuni 125 dollarit) ning  igat võistlust korraldatakse kord aastas. Kellel mõni lühilugu ootab enda aega, siis  tasub teada, et juba 14. jaanuar on Short Short Story Competition tähtaeg!

Mida tasub kindlaks teha enne enda loo võistlusele saatmist:

  • Jälgi, et sinu sõnadearv ja vormistus vastavad antud võistluse nõuetele! Vale vormistus võib anda automaatse disklahvi.
  • Jälgi, et sinu teema sobib võistlusega. Kui tegu on kindla ajakirja võistlusega, siis uuri enne, milline on ajakirja sisu ja selles varem avaldatud teosed.
  • Kontrolli enda õigekirja! Kui avaldamisele saates teeb õigekirjakontrolli kirjastaja ära, siis võistluste puhul võib ebakorrektne grammatika olla sinu teose miinuseks. Veel parem kui leiad endale tähenärijast testlugeja!
  • Enamus võistlustest eeldavad tervikteost.
  • Kui tegu ei ole juba avaldatud raamatute võistlusega, siis üldjuhul peab olema tegu varem avaldamata originaalteosega
  • Hoia tähtaegadest kinni! Tähtaja möödudes enam ükski korraldaja töid vastu ei võta.

Võidukat kirjutamist kõigile ka käesoleval aastal!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s