Erinevaid programme on maailmas tuhandeid, kuid mis puudutab just kirjutamiseks mõeldud lahendusi, siis neid on küllaltki raske leida. Või kui mitte leida, siis usaldusväärseid programme on käputäis, mida julgeks oma arvutisse alla laadida või mille lehel katsetamiseks registreeruda. Kuid neid programme siiski eksisteerib ja kohe siin samas saame ka ühega neist tuttavaks!

Novel Factory on üks detailsemalt üles ehitatud lahendusi kirjanikule, mis aitab samm-sammult kaasa ka loo arendamisele ideest lõpptulemuseni välja. Iga osa juures on võimalik lugeda õpetussõnu ning soovitusi, kuidas saaksid edendada oma romaani erinevaid etappe.

Programmi esmakordsel avamisel tuleb kolm valikut, mille vahel saab valida – võtta tutvustav ring koos selgituste ja näpunäidetega, minna koheselt töölauale ja tutvuda omapead või võtta ette tühi leht, kuhu saab kohe kirjutama hakata. Kindlasti oleks soovitatav võtta üksikasjalikult lahti seletav võimalus, kuna kohe töölauale minnes võib kasutaja alguses segadusse sattuda, sest valikuid, mida programm pakub, on palju.

novelfactory1
Novel Factory töölaud koos juhendiga

Lühidalt sellest, mida Novel Facory pakub:

 1. Plaan ehk süžee loomine – üldpildi kokkupanek, jutu pikem ja detailsem kokkuvõte, stseenide erinevad kokkuvõtted.
 2. Tegelased – võimalik luua igale tegelasele ülimalt detailne profiil ja selleks on ees abistavad märksõnad, et sinu tööd veelgi kergemaks teha.
 3. Maailm– täpselt nagu eelnevate etappidega on ka selles punktis märksõnadega väljad, mille pead vaid ära täitma.
 4. Stseenid – kui sul on mõni kindel stseen peas kinni, kuid ei ole veel kindel, kuidas seda sobitada ülejäänud jutuga, pole vaja muretseda! Selle saad ka eraldi kirja panna ja lisada erinevaid vajalikke detaile- mis selle stseeni eesmärk on, kes selles stseenis on, isegi kellaaeg ja ilmastik on võimalik paika panna.
 5. Allikad – Kust mingit infot oled saanud oma loo kirjutamiseks – lingid, pildid, jne.
 6. Statistika – Siin saad määrata alustamise ja lõpetamise kuupäeva, nagu ka sõnade arvu eesmärgi päevas. Ühesõnaga näed oma romaani arengut nii päevalõikes, kui ka üldpildis.
 7. Kirjastuste-vaheline suhtlus – sinna saab panna kirjastused ja kontaktid, kellele oled saatnud oma käsikirja. Samuti on võimalik lisada staatus – saadetud, mitte saadetud, mitte vastu võetud ja vastu võetud. Sellega saad suurepärase ülevaate sellest, milliste kirjastustega oled suhelnud ja milline on tulemus.

Novel Factory võimaldab kogu romaaniga seonduva panna ühte kogumikku, mis on organiseeritud ja lihtsasti käsitletav ning annab sealjuures täpset statistikat, aidates kirjanikul kursil püsida ja silma peal hoida oma eesmärkidel.

statistika
Novel Factory statistika paneel

Mõned olulisemad punktid:

 • Novel Factory-l on kaks varianti – veebipõhine ja allalaetav versioon.
 • Novel Factory allalaetav versioon on tasuline (34,99€), kuid on võimalik võtta tasuta proovikuu, millele saab hiljem võtta lisaks pikendust.
 • Lisapikenduse võimalus avaneb prooviprogrammi avanemisel, kui selle prooviaeg on läbi saanud. Sealt saab lingi, kuhu saab saata lisaaja soovi.
 • Novel Factory on inglisekeelne programm ja sellel puudub eestikeelne versioon (puudub ka eesti keele tugi, mis võimaldaks automaatkorrektuuri).

 

Rohkem infot leiad aadressil https://www.novel-software.com/

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s